Dermatologia i Medycyna estetyczna
Dermatologia
Chirurgia
Chirurgia naczyniowa
Laseroterapia
Medycyna estetyczna
Podologia i pielęgnacja stóp
Dietetyka, wyszczuplanie i modelowanie sylwetki
Kosmetyka twarzy i ciała

Dermatochirurgia

Dermatochirurgia, czyli chirurgia skóry jest kolejną dziedziną medycyny, która jest dostępna dla Państwa w naszej klinice.
Obejmuje ona szereg zagadnień chirurgicznych w leczeniu chorób skóry, tkanki podskórnej oraz przydatków skóry (paznokcie, włosy).
Zajmujemy się usuwaniem zmian skórnych, takich jak: włókniaki, kaszaki, tłuszczaki, kępki żółte, brodawki wirusowe i łojotokowe, bliznowce (tzw. keloidy), zmiany przednowotworowe, wykorzystując do tego kilka różnych metod: klasyczną chirurgiczną (przy użyciu skalpela), laserową, kriochirurgii (mrożenie zmian ciekłym azotem) lub elektrokoagulacji.
Każdorazowo, decyzja o wyborze zastosowania metody przy wykonywaniu zabiegu zależy od prowadzącego specjalisty. Dermatochirurg po przeprowadzonej konsultacji pacjenta podejmuje ostateczną decyzję, w zależności od rodzaju i charakteru zmiany. Celem wybranej metody leczenia jest zawsze, jak najlepszy efekt leczniczy, w tym również estetyczny. Wszystkie zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym.